Erfelek (Tatlıca) Şelalesi-Sinop

Başlatan KeReM @, 12 Kasım 2020, 01:41:30

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Topic keywords [SEO] Erfelek(Tatlıca)Şelalesi-Sinop
12 Kasım 2020, 01:41:30 Son düzenlenme: 22 Aralık 2020, 19:33:39 KeReM @

Erfelek (Tatlıca) Şelalesi-Sinop


Doğa içerisine yıllardır adeta gizlenmiş ve 1997 yılında Erfelek Barajı' nın yapımının başlanmasının ardında açılan yollar sonrasında Devlet Su İşleri tarafından keşfedilen Erfelek Şelalesi görenleri şaşkına çevirmektedir. Dünya' da eşi benzeri bulunmayan bu şelalenin özelliği irili ufaklı toplam 28 adet şelaleden oluşmasıdır.
Belediye'nin bünyesinde girişin ücretli olduğu Erfelek Tatlıca Şelaleleri ilçenin en büyük turizm kaynaklarından bir tanesidir. Þelale çevresinde mesire alanları ve kampa uygun bir konumu bulunmaktadır. Aileniz veya arkadaşlarınız ile güçlü doğa karşısında piknikli, eğlenceli bir gün geçirebileceğiniz sayılı yerlerden bir tanesidir.
Suyun düştüğü bazı bölgelerde derinlikleri değişkenlik gösteren göletler yerli halk ve ziyaretçiler tarafından serinlemek için de kullanılabilmektedir. Ziyaretçiler için kamp yeri olarak da kullanıma uygun olan bu yerde bir gecelik kamp yapmak için yetkililere kamp ücreti ödüyor.
Nasıl Gidilir? : Gidiş Sinop' a 45 Km ve Erfelek İlçesine 10 Km uzaklıktadır. Sinop' tan Erfelek İlçesine her yarım saatte bir otogardan dolmuş kalkmaktadır. Erfelek ilçesinden de şelaleye sık sık dolmuşlar bulunmaktadır.
You are not allowed to view links. Register or Login

Kazanmak kirlidir kaybedelim insan kalırız... /gazapizm