Thor Well - Thor Çeşmesi - ABD

...

Başlatan KeReM @, 14 Aralık 2020, 02:03:42

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Thor Well - Thor Çeşmesi - ABD


Thorwell'dir (Thorwells). Bu olağanüstü doğal oluşum, Oregon eyaletinde, Perpetua Cape'de bulunur. Sahil kenarındaki şerit volkanik aktiviteden etkilenmiş ve bunun sonucunda burada birkaç koy ve kayalık dikenler oluşmuştur.

Sahilde, Thor çeşmesine benzer başka bir oluşum yok. Kaya duvarlarından akan suyun akışları düşen düzenli yuvarlak şekildeki büyük kuyuyu anımsatıyor. Birçok turist sel sırasında sahil boyunca çabalamaya çalışıyor. Bu dönemde ilginç doğal fenomeni gözlemleyebiliriz: su kuyuyu aşağıdan doldurur ve güçlü bir çeşme içerisinde vurur ve milyonlarca minik damla halinde dağılır.


Thorfountain sadece cesur turistleri ve doğal turistlerin takipçilerini değil aynı zamanda pek çok profesyonel fotoğrafçıyı da cezbetmektedir. Bazıları eşsiz bir atış yapmak için sahilde birkaç gün geçiriyor. Sahili ziyaret eden az sayıdaki turist için çeşmeyi yanındaki konforlu izleme platformları inşa edilmiştir. Thorbrunnen, dünyadaki en güzel ve garip manzaraların yanı sıra, gezegenin az keşfedilen doğal cisimlerinden biridir. Þimdiye kadar, kuyunun tam derinliği modern bilim adamları tarafından bilinmiyor. Güçlü akıntı nedeniyle dalgıçlar hiç kuyuya dalmamıştır.

Kazanmak kirlidir kaybedelim insan kalırız... /gazapizm