Forumda karşılaştığım hatalar

Başlatan mmmusty, 09 Kasım 2020, 03:47:53

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kerem hocam merhabalar. Sizi tekrar forumlar ile uğraşırken görmek ne güzel :) Beni belki hatırlarsınız. Sürekli top 10 ve smf vbulletin tema konusunda kafanızı yiyen zatı Mustafa :)

Bu ara bende tekrar forumlamaya başladım. Canım sıkılıyor ve forum ruhunun tekrar yeşertmeye çabalıyorum. :D

Forum açarken en büyük eksiklik sürekli gezgin bir kontrolün olmaması. Hataları çok geç fark etmek bazen sıkıcı oluyor. Bu konuda size yardım etmek isterim. Çünkü zamanında sizin çok yardımınızı gördüm. :)

İlk başta karşılaştığım hatalar şunlar;

1) Varsayılan temanızda bulunan top 10 da YENİ ikonları bozuk (en azından bende öyle gözüküyor.)
2) Avatar yüklemek istediğimde Error not found 500 hatası alıyorum. Boyutlandırma ile alakalı olabilir diyeceğim fakat sizin foto maşallah :D pek bir alakası yoktur. :)

Hoşgeldin hocam, eskilerden birini görmek benide mutlu etti. :)

Bir süredir ara vermiştim ama tekrar aklıma düştü ve bir forum kurayım dedim. Dışardan bir göz olarak gelmenizde iyi oldu. Kimi zaman tarayıcıdan, kimi zaman bilgisayardan dolayı hataları göremiyoruz.

Konuları sadece ben açında yeni ikonunu görememişim :D Avatar konusundaki sıkıntıyıda çözemedim. PHP versiyonunu düşürerek denerken avatarımı yükleyebildim ama versiyonu düşürmem başka sorunlara neden oldu. Bende şimdilik bıraktım, foruma nasıl olsa yakın zamanda kimse gelmez diye. Siz süprizi oldunuz :D

Kazanmak kirlidir kaybedelim insan kalırız... /gazapizm

Avatar problemi çözüldü, php sürümünü düşürmek yerine yükseltmem gerekiyormuş 😀

You are not allowed to view links. Register or Login
Avatar problemi çözüldü, php sürümünü düşürmek yerine yükseltmem gerekiyormuş 😀

Php sürümünde özellikler bölümü gibi bir yer var orada fileinfo yu aktif edince düzeliyor :D

You are not allowed to view links. Register or Login

Php sürümünde özellikler bölümü gibi bir yer var orada fileinfo yu aktif edince düzeliyor :D

Açıkçası ilk aklıma gelen sürümü yükseltmek değil düşürmek oldu. Dosya izinleri vs. de işe yaramayınca daha sonra bakarım diye bırakmıştım. Orhan hocamın sitesinde ki konuyu görünce sürümün 7.2 çıkartılması gerektiğini anladım ve işe yaradı. Bakalım daha yeni kurduk zaten zaman buldukça düzenlemeye devam edeceğim.

Bende konuya kod eklerken sıkıntı yaşıyorum. Host ile konuştum sıkıntı yok diyor. Þaka gibi neyse zaten demo olarak kullanıyorum şu an orayı ilerleyen zamanlarda hostumu değiştireceğim :)

Aynı kodu buraya eklemeye çalışırmısın. Kod ile alakalımı bir denemiş oluruz.

Bak ya burada da oldu :D Sanırım benim hostumda var bir sıkıntı :D Neyse yakın zamanda değiştireceğim zaten