Papadan Kadınlara Kıyak

...

Başlatan KeReM @, 27 Ocak 2021, 02:55:11

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Papa Francis: Kadınlar bu dünyaya bulaşık yıkamak için gelmedi
Sabah duasında konuşan Papa Francis, "Kadınlar bulaşık yıkamak için var, şunu yapmak için var falan.... Hayır, hayır: onlar bir armoni oluşturmak için var" dedi.

DUVAR - Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, kadınların bu dünyada bulaşık yıkamak için değil, bir armoni oluşturmak için var olduğunu söyledi.
Papa Francis, Vatikan'da konakladığı Azize Marta Konukevi'nin şapelindeki sabah duasında, konuştu. Tanrı'nın, hayvanların her türlüsünü yarattığını söyleyen Papa, "Ancak erkek yalnızdı. Sonra Tanrı, onun kaburgasından kadını yarattı. Birçok kez kadından bahsederken, sadece onun işlevselliğini konuşuyoruz; kadın şunu bunu yapmak için var. Oysa kadın, erkeğin sahip olmadığı bir zenginliği aktarıyor: Armoni" ifadelerini kullandı.
Toplumlarda erkek merkezli bakış açısına ağırlık verilmesini eleştiren Papa, "Kadınlar bulaşık yıkamak için var, şunu yapmak için var falan.... Hayır, hayır: onlar bir armoni oluşturmak için var. Kadınsız bir dünyada armoniden söz edilemez. Kadınlar armoni, şiir ve güzellik demektir" dedi.
Kadın ve erkeğin birbirinden üstün olmadığını söyleyen Papa, sözlerine şöyle devam etti: "İnsanları sömürmek, insanlığa karşı bir suçtur. Ancak kadını sömürmek bundan daha fazlasıdır, Tanrı'nın dünyaya vermek istediği armoniyi yok etmektir. Bu tamamen kişisel olmakla birlikte şunu düşünmek çok hoşuma gidiyor: Tanrı, kadınları, hepimizin bir annesi olsun diye yarattı."


  (DHA)

Kazanmak kirlidir kaybedelim insan kalırız... /gazapizm