Hazır yiyecekler düşük IQ nedeni !

...

Başlatan KeReM @, 10 Şubat 2021, 22:19:00

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


London Üniversitesi'nde görev yapan araştırmacılar yaşları üç ila beş arasında değişen 4 bin çocuğu karşılaştırdıkları akademik çalışmasında hazır yiyecek ve taze pişirilmiş yiyeceklerin çocuklar üzerindeki etkilerini araştırdı.
 
 Sosyo ekonomik çevrelerdeki beslenme farklılıklarını da inceleyen araştırma sonucunda, sosyo ekonomik düzeyi düşük ailelerin çocuklarına taze sebzelerle yapılmış yemekler pişirmeye vakit bulamadığını, sosyo ekonomik düzeyi yüksek olan ailelerin ise çocuklarını taze pişirilmiş yiyeceklerle besledikleri sonucuna ulaşıldı.
 
 Avustralyaâ??da yapılan bir araştırmada da sağlıklı beslenen çocukların başarısının arttığı, sağlıksız beslenen çocuklarınsa ileride daha az başarılı olduklarını ortaya koydu.
 
 Adelaide Üniversitesiâ??nin yaptığı araştırma sonuçlarına göre, sağlıksız beslenen çocukların 8 yaşına geldiklerinde yaşıtlarına oranla 2 puan daha düşük IQâ??ya sahip oldukları görüldü.
 
 Journal of Epidemiology & Community Healthâ??te yayınlanan bir Amerikan araştırması da üç yaşından itibaren pizza, cips, kurabiye gibi yiyeceklerle beslenen çocukları beş yıl sonra tekrar incelediklerinde yaşıtlarına göre bu çocukların IQ düzeylerinin 5 puan geride olduğunu ortaya koydu.
 
 Araştırmacılar çocukluk çağında sağlıksız beslenmenin beyin gelişimini engellediği için, ileride beslenme düzenin düzeltilmesinin de bir faydasının olmadığını belirttiler.

Kazanmak kirlidir kaybedelim insan kalırız... /gazapizm