Türkiye'de Kamp Nerede Yapılır?

...

Başlatan KeReM @, 14 Şubat 2021, 23:16:10

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

14 Şubat 2021, 23:16:10 Son düzenlenme: 19 Şubat 2021, 03:57:37 KeReM @
Türkiye'de Kamp Nerede Yapılır?

Türkiye'de kampçılığın popülerleşmesi ile birlikte hem sahil şeridinde hem de iç kesimlerde çok sayıda kamp rotası vardır.

Kelebekler Vadisi, Fethiye

Ölüdeniz'de bulunan Kelebekler Vadisi, Türkiye'nin en popüler kamp alanlarından biridir. Bölgenin bir tarafında dik kayalar diğer tarafında ise deniz bulunur. İster kayalık bölgede isterseniz de deniz kenarında çadır kurabilirsiniz. Ekstrem sporlarla ilgilenenler bölgede kamp yaparken dalış, yamaç paraşütü ve tırmanma aktivitelerinde de bulunabilir.

Deniz ve dağ manzarası eşliğinde kamp yapabileceğiniz bölgeye, 1 saat uzaklıkta konumlanan Dalaman Havalimanı'ndan ulaşım sağlayabilirsiniz.Karagöl, Borçka

Borçka Karagöl Tabiat Parkı yalnızca Artvin'in değil Karadeniz'in de en güzel kamp noktalarından biridir. Göl kenarında; yeşillikler içinde, sessiz ve sakin bir yerde kamp kurmak için Karagöl yakınlarına gidebilirsiniz.

Borçka'ya, Trabzon Havalimanı'ndan hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.Geyikbayırı, Antalya

Kampçılıkla birlikte ekstrem sporları da deneyimlemek isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında Geyikbayırı bulunur. Sarp kayalarla çevrili bölgede bulunan kamp alanları da bu kayalık bölgelere yakın şekilde konumlanır. Bölgedeki kamp alanları; kaya tırmanışı ve yürüyüş yapmak isteyenler tarafından her mevsim ziyaret edilir.

Antalya Havalimanı'na oldukça yakın bir konumda bulunan Geyikbayırı'na giderek hem kamp macerasına atılabilir hem de ekstrem sporları keşfedebilirsiniz.Erdek, Balıkesir

Erdek'te bulunan Kapıdağ Yarımadası, deniz ve orman örtüsü ile çevrelenen kamp alanlarına ev sahipliği yapar. Sık ağaçlar ve gölgeler altında kamp kurabilir, sahilde uzun yürüyüşlere çıkabilirsiniz.

Kapıdağ Yarımadası'nı da dahil edeceğiniz Balıkesir seyahatinizi planlamak için Edremit uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Salda Gölü, Burdur

Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü özellikle son yıllarda kampçılıkla ilgilenenlerin öncelikli rotalarındandır. El değmemiş plajları ve doğal güzellikleri ile sessiz bir kamp süreci vadeden bölge, şehir hayatının telaşından uzaklaşmak isteyenler için idealdir. Salda Gölü'nde herhangi bir işletmenin bulunmaması da doğa ile başbaşa vakit geçirmek isteyenleri memnun eden özelliklerdendir.

Salda Gölü'ne, yaklaşık 50 dakika uzaklıkta konumlanan Denizli Çardak Havalimanı'ndan ulaşım sağlayabilirsiniz.


Kazanmak kirlidir kaybedelim insan kalırız... /gazapizm