Dünya’da En İyi Kampçılık Rotaları

Başlatan KeReM @, 17 Şubat 2021, 01:11:04

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

17 Şubat 2021, 01:11:04 Son düzenlenme: 17 Şubat 2021, 01:12:55 KeReM @
Le Clos du Lac, Fransa
Provence şehrinde bulunan kamp alanı 1485 metre yükseklikte, Ecrins Ulusal Parkı'nın kıyısında bulunur. Dağ ve göl manzarasına sahip bölgenin yakınında aktivite alanları da bulmak mümkündür. Gün içinde yürüyüş yapabilir ya da gölde balık tutabilirsiniz. Sessiz ve sakin bir alanda kamp yapmak isterseniz, Le Clos du Lac kamp bölgesine Lyon ya da Nice havalimanlarından ulaşım sağlayabilirsiniz.

Rotanızı oluşturmak için Fransa uçuş noktalarını inceleyebilir, araç kiralayarak çok daha hızlı bir şekilde ülke içinde seyahat edebilirsiniz.


Ansen, Hollanda
Hollanda'nın en güzel şehirlerinden biri olan Ansen'de geniş yeşil alanlar bulunur. Bu alanlarda kampçılık faaliyetleri için çok sayıda yer vardır. Avrupa'nın çoğu kamp alanında olduğu gibi buralarda da isteyenler kendi çadırında isteyenlerse özel firmaların sunduğu çadırlarda kalabilir. Özel alanlarda Wi-Fi gibi hizmetlerden yararlanmak da mümkündür.

Yeşillikler içinde kamp yapmak isterseniz, bölgeye Amsterdam Havalimanı'ndan ulaşım sağlayabilirsiniz.
Bregenz, Avusturya
Bregenz, aslında Avusturya sınırları içinde bulunsa da Almanya ve İsviçre sınırlarına çok yakındır. Constance Gölü çevresinde bulunan kamp alanlarından üç farklı ülkeyi görmek mümkündür. Kampçılıkla birlikte spor da yapmak isteyenler bisiklet parkurlarını kullanabilir ya da trekking rotaları üzerinde yürüyüş yapabilir. Üç farklı ülkeye komşu olan Bregenz bölgesine en yakın şehir Zürih'tir. Zürih Havalimanı'ndan Bregenz'e yaklaşık 1,5 saat içinde ulaşabilirsiniz.

Bregenz'i de dahil edeceğiniz seyahatinize başka bir şehirden başlamak isterseniz Avusturya, Almanya ve İsviçre uçuş noktalarını inceleyebilirsiniz.Burgos, İspanya
Şehirde bulunan Arlanzon Nehri yakınında pek çok kamp alanı bulmak mümkündür. Nehir manzaralı kamp alanları aynı zamanda yürüyüş ve bisiklet parkurlarıyla çevrilidir. İsterseniz kendi çadırınızla isterseniz de burada bulunan işletmelerden çadır kiralayarak kamp yapabilirsiniz.

Avrupa'daki kamp alanları arasında en sık tercih edilen destinasyonlardan biri olan Burgos'a Madrid Barajas Havalimanı üzerinden ulaşabilirsiniz.


Hallstatt, Avusturya
Bölge, dik dağlar ve Hallstatt Gölü ile çevrilidir. Dağ ve göl manzarasına sahip, doğal güzelliklerle çevrili Hallstatt'ta çok sayıda kamp alanı bulunur. Bölgede akşamlar, yaz mevsiminde bile, oldukça serindir.

Avusturya uçuş noktalarını inceleyerek, seyahat planınıza Hallstatt bölgesini de ekleyebilirsiniz.


Kazanmak kirlidir kaybedelim insan kalırız... /gazapizm