Bireysel Olarak Yapabileceğiniz Kış Sporları

Başlatan KeReM @, 24 Kasım 2020, 03:08:02

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bireysel Olarak Yapabileceğiniz Kış Sporları


1. Kayak

Kış sporları denince ilk akla gelen spor elbette kayak oluyor. Ülkemizde de kayak yapmak için hayli alternatif varken kışı, kayak yapmadan geçirmek olmaz. Büyük küçük herkesin tutkunu olduğu kayak çeşiterinden bazıları Alp disiplini, serbest stil kayak, kayakla atlamadır.2. Buz Pateni


Buz pateni buz üzerinde tek ve çift olarak kayarken adeta uçma hissi veren kış sporları arasındadır. Aslında buz pateni yapmak için kışı beklemeye gerek yok ancak puz pateni bizde kışla özdeşleşmiştir. Buz pateni aktiviteleri arasında artistik buz pateni, buz dansı ya da yüksek hızlara erişilebilen süret pateni yer almaktadır.

3. Kızak


Farklı stillerde kayma imkanı sunan keyifli bir kış sporu da kızaktır. Dar bir kabinde özel yapım pissten kayma türünden köpeklerin çektiği özel arabalarla yapılanına kadar hayli çeşitleri vardır. Çoluk çocuk demeden yapabileceğiniz kış sporları arasında yer alan kızak oldukça eğlence verici bir spor.

4. Kar Kayağı


Bazı kış sporları sadece profesyonel sporcular ve macera tutkunları tarafından yapılmalı. Kar kayağı da bunlardan biri. Kaykayın karda yapılan hali olarak düşünebileceğiniz kar kayağı profesyoneller tarafından yapıldığında izlemesi hayli keyifli bir kış sporu.

5. Buzda Balık TutmaKış sporları deyince akla hep kaymak, atlamak, tırmanmak gibi hareketli şeyler gelse de buzda balık tutmak da kış sporlarından biri. Buzda balık tutmak daha çok soğuk ülkelerde donan deniz ve göllerde bir misina sarkıtarıp alan açarak karda kışta balık tutmak esasına dayanır.

blog.n11.com

Kazanmak kirlidir kaybedelim insan kalırız... /gazapizm