Ortadoğu’da Gezilecek Yerler: Görülmesi Gereken 10 Şehir

Başlatan Charismax, 08 Mart 2021, 00:55:05

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dünyada insanlık tarihinin merkezi olarak kabul edilen Orta Doğu, kadim uygarlıkların izlerini taşıyor. Her köşesinde birbirinden güzel eser ve izlerin bulunduğu Orta Doğu kentleri, yeni yerler keşfetmek isteyenler için cennet niteliğinde.

1. You are not allowed to view links. Register or Login, Mısır


Mısır'ın başkenti Kahire dünyada en çok ziyaretçi ağırlayan başkentler arasında. Kimilerine göre Orta Doğu'nun Paris'i olarak anlatılan şehir piramitler başta olmak üzere, müze ve kültürel değerleriyle görülmeli.

2. Petra, Ürdün
Ürdün'ün muhteşem güzellikteki antik kenti Petra, heyecan verici bir keşfin habercisi. Dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan bir taşın yontularak oluşturulduğu antik kent insanın aklını başından alacak güzellikte. Bu güzel şehri gün batımında görmelisiniz!3. You are not allowed to view links. Register or Login, Türkiye


Dünyada iki kıta üzerine kurulan tek şehir unvanını taşıyan İstanbul, Türkiye'nin en büyük kenti. 16 yüzyıl boyunca farklı imparatorluklara başkentlik yapan kent, Tarihi Yarımadası ile bu zengin geçmişin izlerini taşıyor.

4. Kudüs, Filistin

Dünyanın ruhani merkezi olarak kabul edilen Kudüs, Filistin'de 3 farklı dinin izlerini taşıyan bir nokta. Yahudilik, İslam ve Hristiyanlık için büyük önem taşıyan şehir dar sokaklarında etkileyici mimari yapılara sahip.

5. You are not allowed to view links. Register or Login, Birleşik Arap Emirlikleri

Son yıllarda gerçekleştirilen yatırımlarla Orta Doğu'nun parlayan yıldızına dönüşen Dubai, yüksek katlı binaları, lüks alışveriş merkezleri ve jet sosyetenin tercih ettiği tatil merkezleri ile denemeye değer!

6. You are not allowed to view links. Register or Login, Katar

Katar'ın başkenti Doha, görkemli otelleri, çarpıcı mimarisi, kültürel merkezleri ve yüksek refah seviyesi ile bölgede yükselen kentlerden biri. Yeni Dubai olarak anılan şehrin atmosferi harika!

7. You are not allowed to view links. Register or Login, İsrailOrta Doğu'nun en batılı kentlerinden Tel Aviv, Rio, New York, Miami esintili sokaklarında metropol ve tatil kenti atmosferini aynı anda yaşatıyor. Hareketli gece hayatı ve bitmek bilmeyen plaj partileriyle özellikle gençler için bolca alternatif var.

8. Dead Sea, Ürdün

İsrail ile Ürdün sınırında bulunan Ölüdeniz, yeryüzünün en alçak noktası. Suyun üzerinde hareketsiz kalındığında bile rahatlıkla batmadan keyif yapılabilen deniz, dünyanın en ilginç noktaları arasında. Tuzlu suyun şifası ve etkileyiciliğini denemek gerek.

9. You are not allowed to view links. Register or Login, Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi, bölgenin en önemli kültürel merkezleri arasında gösteriliyor. Mimari, kültür, sanat ve zenginliğin yansımalarını kentin sokaklarında görmek mümkün. Ayrıca farklı inanç grupları bu şehirde birlikte yaşıyor.

10. You are not allowed to view links. Register or Login, Mısır

Mısır'ın tapınaklarıyla tanınan şehri Luxor, Krallar Vadisi, Karnak Tapınağı, firavun ve mumyaların izlerini taşıyan mabetleriyle baş döndürücü bri yer. Zaman yolculuğu hissi yaşatan şehir keyifli bir rota.
Turna.com üzerinden Dünya'nın tüm ülkelerine, onlarca You are not allowed to view links. Register or Login arasından seçim yaparak en uygun fiyatlarla gidebilirsiniz.
Rap'in yaşı olmaz
Hiçbirşey'in yaşı olmaz